چه نکاتی را باید در نگهداری از لوازم خانگی رعایت کنیم؟

چه نکاتی را باید در نگهداری از لوازم خانگی رعایت کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴

چه نکاتی را باید در نگهداری از لوازم خانگی رعایت کنیم؟

 

لوازم خانگی زندگی مارا بسیار راحت کرده است.این لوازم سبب راحتی و آسایش ما در منزل می شوند.یک روز بدون این لوازم بسیار دردسرساز و آزار دهنده خواهد بود.این دستگاه ها اگر به درستی نگهداری نشوند ممکن است خراب شوند یا عملکرد آنان کاهش یابد.
مراقبت مناسب و استفاده صحیح ازین وسایل سبب عمر طولانی این لوازم می شود.با رعایت نکاتی که در زیر خواهیم گفت نه تنها بهترین استفاده را از وسایل فعلی خود میکنید بلکه در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 

یخچال و فریزر:

بعضی افراد یخچال را با کمد اشتباه میگیرند! هرگز بیش از حد مواد غذایی را درون یخچال قرار ندهید.گذاشتن بیش از حد مواد غذایی باعث می شود کمپرسور بیشتر کار کرده تا مواد غذایی را خنک نگه دارد.

ماشین لباسشویی:

نکته مهم نگهداری ماشین لباسشویی این است که بیش از حد لباس درون آن نریزیم.حداقل هفت ای یک بار واشر را با یک پارچه تمیز کرده و آن را از خاک، نخ های لباس و... پاک کنید.پس از تمام شدن شستشو و خشک کردن، درب لباسشویی را باز نگه دارید تا رطوبت از بین رود.
 


 

 

مایکروویو:

هرگز ظرف فلزی یا وسایل با روکش فلزی را داخل مایکروویو نگذارید.نکته دیگر این است که فویل آلومینیومی را از مواد غذایی خارج کنید زیرا خطر آتش سوزی دارد.هرگز مواد غذایی و آشامیدنی قابل اشتعال را درون مایکروویو نگذارید زیرا خطر انفجار و آتش سوزی دارد.به هیچ عنوان غذاهای بسته بندی نشده را درون مایکروویو نگذارید.وقتی دستگاه روشن است چیزی بالای آن قرار ندهید.مواد غذایی ریخته شده درون مایکروویو و لکه ها را بعد از هربار استفاده تمیز کنید تا از بوی بدن آن جلوگیری شود.
 

کولر گازی:

فیلتر تهویه هوا را هفته ای یک بار تمیز کنید و اگر نیاز به تعویض دارد فیلتر را عوض کنید.

 

توستر:

خیلی از افراد اطلاع ندارند که توستر ها یک سینی خرده ریز دارند.بسته به این که چند بار از توستر استفاده میکنید بهتر است هفته ای یک بار این سینی خرده نان را خالی کنید
 

اجاق گاز:

غذای ریخته شده روی اجاق گاز می تواند مانع روشن شدن اجاق شود برای برطرف کردن این مشکل میتوان از یک مسواک یا دستمال تمیز استفاده کرد
با صرفه روزانه چند دقیقه از وقت خود برای نگهداری لوازم خانگی علاوه بر اینکه عمر این لوازم بیشتر می شود در هزینه های تعمیر و سرویس نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 

Diyprojects.com
 

 

برای تعمیر لوازم خانگی خود سرویسکاران مجرب را جستجو کنید !
ثبت سفارش خدمات لوازم خانگی در شهر رشت

پیوست ها (0)