آیا خرید های سوپری باید ضدعفونی شوند؟

آیا خرید های سوپری باید ضدعفونی شوند؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۸

آیا خرید های سوپری باید ضدعفونی شوند؟
 

ویروس کرونا میتواند چندین ساعت روی سطوح و مواد غذایی بماند.طبق تحقیقات انجام شده ، ویروس کرونا 24ساعت روی مقوا و 72 ساعت روی پلاستیک می ماند.یکی از مکان های شلوغ در دوران کرونا سوپر مارکت هاست چون مردم چاره ای جز خرید لوازم مورد نیاز خود ندارند.
 

خطر خرید کردن از سوپر مارکت ها:

بزرگترین خطر هنگام تهیه مواد غذایی تماس با افراد آلوده است نه آلودگی روی بسته بندی مواد غذایی.درست است که ویروس ممکن است از سطوح منتقل شود ولی بیشترین احتمال انتقال ویروس از طریق قطرات تنفسی است.به دنبال فروشگاهی باشید که از پذیرفتن تعداد زیاد افراد خودداری کند. البته ممکن است این فروشگاه ها صف طولانی داشته باشند.سعی کنید زودتر از فروشگاه خارج شوید تا احتمال خطر کاهش یابد.

 

اقدامات بهداشتی در سوپر مارکت:

سعی کنید فاصله اجتماعی را در سوپر مارکت رعایت کنید حداقل فاصله با افراد باید یک متر باشد.حتما از ماسک استفاده کنید .بعضی افراد از ماسک استفاده نمیکنند و تصور میکنند چون علائم بیماری را ندارند پس ناقل بیماری نیستند.استفاده از ماسک در مکان های عمومی لازم است و احتمال خطر را کاهش می دهد.

 

ضدعفونی کردن خرید های سوپرمارکت:

ویروس کرونا در برابر ضد عفونی کننده ها مقاومت کمی دارد؛ بنابراین برای کاهش خطر آلودگی بهتر است که ضدعفونی بسته بندی مواد غذایی انجام شود.اولین چیزی که در ضدعفونی خرید های سوپر مارکتی باید در نظر گرفت این است که مطمئن شویم بسته بندی باز نباشد و مواد غذایی از آن خارج نشود. به هیچ عنوان مواد غذایی نباید با این تماس داشته باشد.


چگونگی ضدعفونی خرید های سوپری:

برای ضدعفونی کردن بسته بندی مواد غذایی بهتر است آن ها را داخل یک تشت یا لگن ریخته سپس با محلول های زیر آن ها را بشورید:
1.الکل 70درصد + آب
2.پراکسید هیدروژن 3درصد + آب
3.هیپوکلریت سدیم 1 درصد + آب
4.پدهای الکلی
هنگام ضدعفونی باید دقت شود تمام سطح بسته تمیزشود .درست است که این مواد سبب کاهش آلودگی می شوند ولی ممکن است طعم و عطر مواد غذایی را تغییر دهند.بهتر است در این دوران از مواد غذایی بسته بندی شده استفاده کنید.

 

اقدامات پس از خرید:

بعد از خرید پلاستیک محصولات را دور انداخته و ضدعفونی کنید؛ سپس داخل یک پلاستیک تمیز قرار دهید.بعد از بازگشت به خانه دستان خود را به مدت 30 ثانیه با آب و صابون بشورید.در حال حاضر بهتر است خرید های خود را به صورت آنلاین انجام دهید.
 

Arcor.com
 

برای دریافت خدمات ضدعفونی روی لینک زیر کلیک کنید .. !
ثبت سفارش خدمات ضدعفونی در شهر رشت

 

 
 
 
 
 

 


پیوست ها (0)