نقاشی ساختمان یا نصب کاغذ دیواری .. کدام بهتر است؟

نقاشی ساختمان یا نصب کاغذ دیواری .. کدام بهتر است؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱

نقاشی ساختمان یا نصب کاغذ دیواری... کدام بهتر است؟

 

از مزیت های دیوار این است که می توان به کمک رنگ یا کاغذ دیواری به آن جلوه ی خاصی داد و  فضای خانه را زیبا کرد. ولی بخش سخت آن این است که از نظر دوام، زیبایی و قیمت انتخاب درستی انجام دهیم. 
در این مقاله قصد داریم مزیت ها و معایب نقاشی ساختمان و کاغذ دیواری را بیان کنیم تا با کمک آن بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

زمان آماده سازی:

زمان نقاشی ساختمان بسیار کم تر است. قبل از چسباندن کاغذ باید نقایص دیوار برطرف شود و همین زمان بر است. در حالی که رنگ، حتی این نقایص را می پوشاند. خانه ای که قدیمی است و به بازسازی احتیاج دارد، رنگ بهتر است. نکته مهم دیگر این است که همه جای خانه را نمی توان کاغذ دیواری استفاده کرد. مانند:حمام که مرطوب است و دوامی ندارد.
 

هزینه:

هزینه کاغذ دیواری با توجه به کیفیت و کشور سازنده آن متفاوت است. در هر حال قیمت آن نسبت به رنگ، بیشتر است. البته کاغذ های ارزان تر از رنگ هستند ولی کیفیت مطلوبی ندارند.

 

لوازم مورد نیاز:

لوازمی که برای رنگ کردن دیوار لازم است، بسیار کمتر از کاغذ است. برای چسباندن کاغذ نیروی ماهری لازم است چون اگر درست نچسبد، هزینه بیشتری بر شما متحمل می شود.
 

تعمیر و نگه داری:

کاغذ دیواری را می توان به راحتی تمیز کرد، بنابراین نگه داری آن آسان است. نوشته های روی کاغذ را می توان به آسانی تمیز کرد و این مسئله در خانه هایی که کودکان هستند گزینه فوق العاده ای است. البته یک خراش به کاغذ آسیب می زند.

 

دوام:

رنگ هر دو یا سه سال باید تمدید شود و حداکثر آن پنج سال است. در حالی که با نگه داری صحیح از کاغذ می تواند پانزده سال دوام بیاورد.
 

ایمنی:

رنگ های بی کیفیت دارای مواد شیمیایی مانند رزین و رنگدانه هستند که برای سلامتی و محیط زیست مضر است.
 

تنوع:

کاغذ دیواری تنوع فوق العاده زیادی دارد و می تواند با هر سبک خانه ای هماهنگ شود. انواع طرح های مختلف دارند. مثلا برای اتاق کودکان می توان از طرح های کارتونی استفاده کرد. رنگ ها تنوع زیادی ندارند؛ مگر اینکه یک نقاش ماهر، رنگ آمیزی دیوار را انجام دهد.
 

یک پیشنهاد عالی: ترکیب کاغذ دیواری و رنگ:

ترکیب این دو  با توجه به تفاوت بافت و کیفیت می تواند جلوه ی خاص و زیبایی به خانه بدهد.

www.freshome.com

برای دریافت  خدمات نصب کاغذ دیواری بر روی لینک زیر کلیک کنید .. !
ثبت سفارش خدمات نصبکاغذ دیواری در شهر رشت

 

 


پیوست ها (0)