چگونه از یخچال های خانگی نگهداری کنیم؟

چگونه از یخچال های خانگی نگهداری کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

چگونه از یخچال های خانگی نگهداری کنیم؟

 

یخچال یکی از پرکاربرد ترین لوازم در خانه است. با نگهداری درست از یخچال عمر یخچال بیشتر شده و در هزینه ها صرفه جویی می شود. یخچال یکی از لوازمی است که به طور مداوم کار می کند  بنابراین نگهداری از آن اهمیت دارد. نگهداری درست از یخچال ها از جمله یخچال ساید بای ساید باعث میشود کارایی آن کاهش نیابد. و هزینه قبض نیز کاهش یابد. اگر درست نگهداری نشود،می تواند هزینه سنگین تعمیر را به دنبال داشته باشد. هم چنین می تواند سبب کاهش فرسودگی یخچال و مشکلات آن شود. اگر می خواهید عمر یخچال بیشتر شود و نیاز به تعمیر نداشته باشد باید نکاتی را در نگهداری از آن رعایت کنید
 

تمیز کردن کویل های کندانسور:

درست است که کویل را نمی توان دید ولی تمیز نگه داشتن آن از گرد و غبار به یخچال کمک می کند تا بهتر کار کند. کویل معمولا در قسمت پشت یخچال قرار دارد. برای تمیز کردن آن ممکن است مجبور شوید یخچال را جا به جا کنید که این کار باعث می شود بتوانید کف زیر یخچال را نیز تمیز کنید. برای تمیز کردن کویل می توان از جارو برقی یا  وسیله مخصوص تمیز کردن آن استفاده کرد. کویل باید هر سال تمیز شود.
 

حفظ درجه حرارت:

درجه حرارت یخچال و فریزر را مرتباً بررسی شود. بررسی درجه حرارت برای مواد غذایی و کارکرد یخچال مهم است. درجه یخچال باید حدود 37 تا 40 درجه فارنهایت و درجه فریزر 0 درجه فارنهایت باشد.


 


 

بررسی واشر:

نقص در واشر یخچال سبب می شود درب یخچال به خوبی بسته نشود و انرژی بیشتری مصرف شود. علت بسته شدن یخچال باید ابتدا بررسی شود که چیزی در یخچال نباشد که مانع بسته شدن درب یخچال شود. واشر باید حتما در اطراف لبه چسبیده شده و صاف باشد.ممکن است واشر خاصیت مغناطیسی خود را از دست داده باشد. برای تمیز کردن واشر از آب گرم و صابون یا مایع ظرف شویی استفاده کنید. لازم است هفته ای یک بار این کار انجام شود.

عوض کردن فیلتر:

بسیاری از افراد نمی دانند که فیلتر نیاز به تعویض دارد. با عوض کردن فیلتر می توان کارایی یخچال را افزایش داد و به تمیز نگه داشتن دستگاه پخش کننده آب کمک کرد.
 

تراز یخچال:

اگر سطحی که یخچال در آن قرار دارد؛ صاف نباشد، باعث فشار بر موتور دستگاه شده و کمپرسور مجبور است بیشتر کار کند و به همین دلیل صدای زیادی نیز تولید می شود.
 

قرار ندادن غذای گرم در یخچال:

اگر غذای گرم داخل یخچال قرار دهیم، یخچال هوای سرد خود را از دست داده و فشار زیادی به یخچال وارد می شود. مدتی قبل از قرار دادن غذا در یخچال، زمان دهید تا در بیرون به دمای محیط برسد.

www.ahs.com

 

آیا یخچال خونه تون نیاز به سرویس داره ؟
ثبت سفارش خدمات سرویس یخچال در شهر رشت

 


پیوست ها (0)