چگونه در دوران کرونا ارتباطات اجتماعی خود را برقرار کنیم؟

چگونه در دوران کرونا ارتباطات اجتماعی خود را برقرار کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

چگونه در دوران کرونا ارتباطات اجتماعی خود را برقرار کنیم؟

 

کرونا ویروس:

کرونا ویروس در حال حاضر واکسنی ندارد.بنابراین باید از ابتلا به این بیماری پیشگیری کرد.این ویروس عمدتا از یک فرد به فردی دیگر منتقل می شود.اگر فرد آلوده سرفه کند قطرات تنفسی او به دهان یا بینی فردی که در نزدیکی او قرار دارد می رود.کرونا ویروس از کسانی که علائمی نداند نیز گسترش می یابد.چه در خانه و چه بیرون از خانه فاصله 1 متری از افراد را باید حفظ کرد. به یاد داشته باشید افراد حتی با وجود نداشتن علائم بیماری میتوانند شما را آلوده کنند.تا حد امکان باید در خانه ماند ولی اگر ضرورتی باشد که به بیرون از خانه بروید حتما باید با حفظ اقدامات بهداشت و حفظ فاصله اجتماعی باشد.
 

ارتباطات اجتماعی در دوران کرونا:

ارتباطات اجتماعی در دوران کرونا ویروس به شدت کمرنگ شده است.افراد گوشه گیر شده اند و ارتباط عاطفی کاهش پیدا کرده است..شیوه های روبوسی یا دست دادن نیز تغییر کرده است. روابط در خانه نیز دچار اختلافاتی به ویژه در زوجین شده است .روابط اجتماعی بین افراد نیازمند تغییراتی است تا  خطر این بیماری کمتر شود :

1.حفظ فاصله اجتماعی
2.استفاده از ماسک یا دستکش در بیرون از خانه
3.حذف مسافرت های غیر ضروری
4.تغییر ارتباطات اجتماعی حضوری به مجازی
5.جایگزینی کلاس های حضوری به کلاس های مجازی

 


 

ارتباطات اجتماعی:

اقدامات بهداشت که باید در این دوران انجام شود:
1.دستان خود را مرتب 30 ثانیه با آب و صابون بشویید و خشک کنید.اگر قادر به شستن دست با اب و صابون نیستید از یک ماده ضدعفونی کننده استفاده کنید.البته باید توجه کنید که ماده ضد عفونی کننده حداقل 70 درصد الکل داشته باشد .
2.هنگام سرفه و عطسه کردن دهان خود را با یک دستمال بگیرید سپس آن دستمال را درون سطل زباله بیاندازید.
3.به صورت خود دست نزنید،سطوح سخت آلوده هستند و دست ها پس از تماس با این سطوح الوده می شوند.
4.اگر تب یا تنگی نفس دارید؛هر چه زودتر به مراکز بهداشتی مراجعه کنید.

 

استفاده از ماسک در دوران کرونا:

ماسک صورت یکی از اقدامات پیشگیرانه است که توصیه می شود برای حفظ سلامت خود و اطرافیان حتما ازآن استفاده کنید. ماسکی که استفاده میکنید باید استاندارد باشد و به درستی زده شود.ماسک های مختلفی در بازار وجود دارد که میتوان از آن ها  ها استفاده کرد.البته ماسک های پارچه ای استاندارد های لازم را ندارند و سبب انتقال ویروس می شوند.نکته ای که باید به ان توجه کرد این است که حتی در صورت استفاده از ماسک نیز باید فاصله اجتماعی را رعایت کرد و ماسک جایگزین این فاصله نیست.
 

www.irna.ir
 

چنانچه در هریک از محلات شهر رشت مانند گلسار، منظریه، تختی، سعدی، شهید انصاری، شهید مطهری و غیره ساکن هستید ! نگران نباشید می تونید به راحتی نزدیک ترین متخصص به محل سکونت خود تون رو پیدا کنید ! روی لینک زیر کلیک کنید ..!

ثبت سفارش خدمات سرویس نما


 

پیوست ها (0)