برای خرید میوه و سبزیجات در دوران کرونا به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

برای خرید میوه و سبزیجات در دوران کرونا به چه نکاتی باید توجه کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵

برای خرید میوه و سبزیجات در دوران کرونا به چه نکاتی باید توجه کنیم؟
 

میوه و سبزیجات:

میوه وسبزیجات از مفید ترین مواد غذایی است ک سرشار از ویتامین ها ، مواد مغذی  و آنتی اکسیدان است .خوردن روزانه میوه و سبزیجات از بسیاری از بیماری ها مانند بیماری های قلبی، دیابت جلوگیری می کند.ویتامین c موجود در میوه و سبزیجات سبب تقویت سیستم ایمنی می شود و بدن را در برابر بیماری ها مقاوم می کند. رنگ های مختلف میوه و سبزیجات به رفع استری بدن کمک میکند. با ان حال مشکلی که وجود دارد آلودگی موجود در آن ها است.

 


 

مصرف سبزیجات در دوران کرونا:

با توجه به همه گیری کرونا توصیه می شود قبل از خوردن میوه و سبزیجات آن ها را حتما بشورید. چه این بیماری باشد یا نباشد شستن صحیح میوه و سبزیجات باعث می شود که باکتری های مضر کاهش پیدا کنند .محصولات قبل از رسیدن به فروشگاه یا در فروشگاه توسط افراد زیای دست به دست می شود و شما باید تصور کنید هر دستی که به آن زده شده تمیز نبوده است. از زمان های قدیم شستشو سبزیجات فقط با آب صورت میگرفته ولی با همه گیری بیماری کرونا مردم میخواهند بدانند آیا شستشو با آب کافی است یا خیر.
 

ضدعفونی کردن  میوه وسبزیجات در دوران کرونا:

بسیازی از افراد برای شستن  میوه و سبزیجات از سفید کننده ها یا صابون استفاده میکنند.سازمان غذا و دارو توصیه کرده به هیچ عنوان ازین مواد برای شستن آن ها استفاده نشود؛ زیرا استفاده از این مواد خطرات بیشتری برای سلامتی دارد.مصرف سفید کننده ها برای شستشو ممکن است کشنده باشد. بهترین روش ضدعفونی کردن کردن سبزیجات استفاده از محلول ضد عفونی مخصوص  میوه و سبزیجات است. یکی از روش های ضد عفونی کردن استفاده از جوش شیرین یا سرکه است. جوش شیرین خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد. میتوان  میوه و سبزیجات را در محلول جوش شیرین و آب به مدت نیم ساعت قرار داد.
 

نکات خرید و ضدعفونی میوه وسبزیجات در دوران کرونا:

1.از تست محصولات در فروشگاه خودداری کنید
2.هنگام خرید حتما از یک دستکش استفاده کنید.
3.بعد ازخرید ،کیسه پلاستیکی آن را دور انداخته و به کیسه پلاستیک تمیز منتقل کنید
4.میوه و سبزیجات قبل از مصرف باید شسته شوند.اگر بعد از شستن سبزیجات،آن را ذخیره کنید؛باعث رشد باکتری ها در آن می شود.
5.برای شستن میوه و سبزیجات مانند سیب زمینی،لیمو یا شلغم که سفت هستند میتوان از یک برس تمیز استفاده کرد تا آلودگی ها از منافذ خارج شوند.
6.بیرونی ترین لایه سبزیجاتی مانند کاهو،کلم و تره فرنگی را جدا کنید.
6.پس از شستن حتما با یک دستمال تمیز خشک شود.

 

 www.healthline.com

 

چنانچه در هریک از محلات شهر رشت مانند گلسار، منظریه، تختی، سعدی، شهید انصاری، شهید مطهری و غیره ساکن هستید ! نگران نباشید می تونید به راحتی نزدیک ترین متخصص به محل سکونت خود تون رو پیدا کنید ! نیازتون رو از طریق لینک زیر برطرف کنید .. !                                                                                                       
   

پیوست ها (0)