اقدامات لازم برای تمیز کردن بهتر و عمیق تر محیط

اقدامات لازم برای تمیز کردن بهتر و عمیق تر محیط


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
 

اقدامات لازم برای تمیز کردن بهتر و عمیق تر محیط: 
 

2019-08-Deep-Cleaning-Steps-detail.jpeg

 

نکاتی جهت مراقبت بهتر و عمیق تر فرش که موجب بهبود نتایج و کیفیت مناسب هوا در محیط داخلی می شود به صورت زیر ارایه می گردد:
 

  1. جارو کردن کل سطوح فرش:

 در ابتدا می بایست کلیه سطوح فرش با جارو برقی تمیز شود و خالی از هر گونه زباله شود. و این کار می بایست قبل از شستشوی فرش انجام شود. این کار باید در زوایای مختلف انجام و تا حد امکان خاک روی فرش و زباله های کوچک آن گرفته شود.
 

  1. استفاده از محلول شوینده فرش:

از یک محلول شوینده فرش جهت تمیز کردن فرش مورد نظر استفاده شود و اگر فرش دارای لکه یا آلودگی شدیدی شده است، از اسپری شیمیایی مخصوص برای آن استفاده شود. این کار باعث می شود تا آلودگی ها به سرعت کاسته شود و تمیز کردن، سریعتر و کارآمدتر باشد و نتیجه دلخواه حاصل شود.
 

  1. استفاده از مواد شوینده با کیفیت خوب:

 بدیهی است همه مواد شوینده در بازار با یکدیگر برابر نیستند. جهت تهیه مواد شوینده می بایست به کیفیت مواد شوینده و همچنین ترکیبات آن که برای تمیز کردن تهیه شده اند توجه و سپس نسبت به خرید اقدام شود.
 

  1. استفاده از آب با درجه حرارتی مناسب:

 می بایست متریال و جنس فرش مورد نظر کاملا بررسی شود و دمای آب بر اساس آن تنظیم و استفاده گردد.
 

  1. شروع از دورترین مکان محیط شستشو:

به جهت جلوگیری از قدم زدن بر روی فرش خیس و جلوگیری از آلودگی مجدد فرش، می بایست از دورترین مکان محیط شستشو و بدون این که بر روی فرش ایستاد، شروع به شستشو آن نمود.
 

  1. استفاده از ابزارهای کاربردی و همچنین مکان مناسب:

 از ابزارهای کاربردی برای تمیز کردن موثر تر و بهتر استفاده شود. همچنین جهت عدم پراکنده شدن خاک از مکان مناسب جهت شستشو استفاده شود که مسیر پر رفت و آمد و ورودی نباشد.
 

  1. خارج کردن رطوبت پس از شستشوی فرش:

 پس از شستشو و آب کشی فرش، تا حد امکان رطوبت و خیسی فرش گرفته شود تا روند خشک شدن آن بهتر و سریع تر انجام شود و از بوی بد پس از خشک شدن جلوگیری شود.
 

  1. اجازه دهید فرش ها کاملاً خشک شوند:

 فرش نمناک خاک را به خود جذب می کند، بنابراین قبل از قدم زدن بر روی فرش، باید مطمئن شد که فرش کاملاً خشک شده است. همچنین می بایست اطمینان حاصل شود که گرمایش مرکزی روشن است. پنجره ها باز شوند و یا از محیط باز جهت خشک شدن استفاده شود.
 

  1. تمیز کردن ورودی آب آلوده فرش:

به علت آن که بقایای الیاف فرش باعث ایجاد انسداد در لوله های فاضلاب می شوند، از این رو، قبل از شستشو به این موضوع دقت گردد و چاره ای اندیشیده شود.

 

https://www.cmmonline.com/articles/12-simple-steps-for-better-deep-cleaning

 

 
 
 
 

برای دریافت خدمات خانه داری روی لینک زیر کلیک کنید ..!
ثبت سفارش خدمات خانه داری در شهر رشت

 


پیوست ها (0)