چگونه خودروی خود را ضدعفونی کنیم؟

چگونه خودروی خود را ضدعفونی کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹

چگونه خودروی خود را ضدعفونی کنیم؟

 

ضدعفونی کردن خودرو برای جلوگیری از نشر و انتقال ویروس و آلودگی بسیار مهم است. اگر اتومبیل، کامیون یا هر وسیله نقلیه دیگر که شما از آن استفاده میکنید به طور صحیح تمیز نشود، وسیله نقلیه شما می تواند کانونی برای ورود ویروس، سایر عفونت ها و میکروب ها شود. به همین دلیل پیشنهاد می شود از پاک کننده های دستی و دستمال مرطوب میکروفایبر برای پاک کردن فضای داخلی خودرو و هر منطقه لمسی دیگر داخل خودرو استفاده شود.  قانون خوب دیگر برای تمیز نگه داشتن مناطقی که به طور مرتب و ساعتی با آنها تماس دارید، ضدعفونی کردن دست هاست. این مناطق شامل دستگیره درب، قفل درب، دکمه های قفل، کمربند ایمنی، کلید پنجره ، آینه ها، دکمه های کنترل آب و هوا و موارد دیگر می باشند.به هیچ وجه توصیه نمی شود یک بطری بزرگ از مواد ضدعفونی کننده دستی را در اتومبیل خود نگه دارید، زیرا افزایش گرما ممکن است باعث شود مواد شیمیایی موجود در ضد عفونی کننده بخار شوند و در داخل اتومبیل نشت کنند و باعث ایجاد مسمومیت شوند.
 


https://ei.marketwatch.com/Multimedia/2020/03/19/Photos/ZQ/MW-IC646_kbb_cl_20200319135714_ZQ.jpg?uuid=106b9380-6a0b-11ea-a7e6-9c8e992d421e

 

بهترین راه برای تمیز کردن وسیله نقلیه  در برابر کرونا چیست؟

استفاده از الکل در کابین اتومبیل به بهترین وجه داخل خودروی شما را در برابر کرونا تمیز و ضدعفونی می کند. الکل سریع ترین راه برای تمیز کردن و از بین بردن  میکروب هاست. البته استفاده از صابون و آب نیز بسیار موثر خواهد بود.

 

از چه موادی برای ضدعفونی کردن نباید استفاده کرد؟

از مواد زیر به هیچ وجه برای پاک کردن خودروی خود استفاده نکنید.
 

  • سفید کننده یا پراکسید هیدروژن:

استفاده از هر نوع سفید کننده یا پراکسید هیدروژن موجب ضدعفونی کردن فضای داخلی خودرو می شوند. هر دو این مواد شیمیایی قاتل ویروس کرونا هستند، اما استفاده از آنها باعث آسیب به  وینیل و پلاستیک های مورد استفاده در اکثر وسایل نقلیه مدرن امروزی می شود. بنابراین بهتر است از این مواد به هیچ وجه استفاده نکنید.
 

  • مواد تمیز کننده ای حاوی آمونیاک:

تحت هیچ شرایطی نباید از مواد تمیز کننده ای بر پایه آمونیاک استفاده کرد. این ماده در شیشه پاک کن ها  وجود دارد. آمونیاک، وینیل روی داشبورد را خراب می کند و در هنگام قرار گرفتن در معرض گرما و نور چسبنده می شود. علاوه بر این، از شیشه پاک کن نباید در صفحه نمایش های لمسی استفاده کرد، زیرا موجب آسیب به صفحه خاکستری آن می شود.
 

دستان خود را هنگام ضدعفونی کردن اتومبیل مرتب بشویید:

مرتباً دستان خود را حین شستشو قسمت های مختلف خودرو تمیز و ضدعفونی کنید. مراقب باشید هنگام تمیز قسمت های کثیف خودرو دوباره دستانتان با سطوح تمیز تماس پیدا نکند.
 

https://www.article19.org/

 
برای ضدعفونی خودرو خود همین الان اقدام کنید !
ثبت سفارش خدمات ضدعفونی خودرو در شهر رشت

پیوست ها (0)