محافظت از خانه در برابر ویروس کرونا

محافظت از خانه در برابر ویروس کرونا


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

چگونه از محیط خانه در برابر کرونا محافظت کنیم؟

 

محافظت خانه در برابر کرونا ویروس شامل تمیز و ضد عفونی کردن سطوح لمسی خانه به طور مرتب است. استفاده از سطوح لمسی در هر خانه متفاوت است.  اما در کل این سطوح لمسی شامل، دستگیره درب، میز، صندلی، نرده، سطوح آشپزخانه و حمام، کاسه توالت، کلیدها، تلفن های همراه، رایانه، تبلت، صفحه کلید، کنترل از راه دور و کنترل کننده های بازی می باشند.
در واقع  تمیز کردن این وسایل  مهمترین اقدام احتیاطی برای کاهش خطر عفونت و انتشار ویروس است. هر کدام از این وسایل روش های مختلفی برای تمیز و ضدعفونی کردن دارند. همچنین می توانید از شوینده های مخصوص برای ضد عفونی کردن آنها استفاده کرد. دستورالعمل های مربوط به تمیز کردن محصول مورد نظر را برای استفاده ایمن و موثر به خوبی مطالعه کنید. موارد احتیاطی که هنگام استفاده از محصول باید انجام دهید، مانند پوشیدن دستکش و اطمینان از تهویه مناسب را رعایت نمایید. برخی شرکت ها لیستی از محصولات توصیه شده برای استفاده در برابر ویروس COVID-19 تهیه کرده اند.

Cleaning your bathroom to protect against coronavirus - CNN

 

برای محافظت و ضد عفونی کردن اشیاء در برابر کرونا چه باید کرد؟

برای محافظت و ضد عفونی کردن اشیاء در برابر کرونا باید از مواد و اسپری های ضد عفونی کننده استفاده کرد. در بسیاری از مناطق یافتن اسپری های ضد عفونی کننده و دستمال مرطوب دشوار است. در چنین مواردی، تمیز کردن را با آب و صابون ادامه دهید. محلول های سفید کننده رقیق شده خانگی نیز ممکن است برای تمیز کردن برخی سطوح مورد استفاده قرار گیرد. برای محافظت بهتر و موثرتر، اگر یک سطح کثیف است، ابتدا آن را با صابون یا مواد شوینده و آب تمیز کنید. سپس از یک ماده ضد عفونی کننده حاوی الکل (حدود 70 درصد) یا سفید کننده استفاده کنید. سرکه و سایر محصولات طبیعی نیز توصیه می شوند.

 

چگونه از مواد ضدعفونی کننده استفاده کنیم؟

برای محافظت بهتر وسایل در مقابل کرونا ویروس به محض استفاده ازمحلول های تمیز کننده آنها را با دستمال پاک نکنید. بسیاری از محصولات ضد عفونی کننده مانند دستمال مرطوب و اسپری ها برای تأثیرگذاری بهتر باید چند دقیقه روی سطح مرطوب باقی بمانند. همیشه حتماً دستورالعمل ها را بخوانید تا مطمئن شوید از محصولات مطابق توصیه ذکر شده استفاده می کنید. مراقب باشید استفاده از این محصولات به وسایل حساس مانند تلفن همراه و سایر دستگاه های الکترونیکی آسیب نرساند. استفاده از روکش های قابل پاک سازی را برای لوازم الکترونیکی در نظر بگیرید.

 

تمیز کردن وسایل پارچه ای و لباس ها قبل از ورود به خانه:

در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که ویروس COVID-19 تا چه مدت می تواند بر روی پارچه زنده بماند، اما بسیاری از وسایل پارچه ای خانه دارای عناصر پلاستیکی و فلزی هستند که ممکن است ویروس تا چند روز روی آنها زنده بماند، بنابراین برای محافظت بهتر قبل از ورود به خانه کفشها و لباس تان را عوض کنید و بلافاصله قبل از لمس اشیاء مانند دستگیره درب دستانتان را با آب و صابون بشویید.

 

 https://www.nationaljewish.org


 

کرونا و خدمات منزل را از وبلاگ ما جستجو کنید و به روز باشید! منزل خود را با متخصصین مجرب در امور خانه داری و ضدعفونی ایمن کنید ! برای دریافت خدمات روی لینک زیر کلیک کنید ..!

ثبت سفارش خدمات خانه داری در شهر رشت
ثبت سفارش خدمات ضدعفونی در شهر رشت


پیوست ها (0)