نکات قابل توجه در نگهداری از باغچه

نکات قابل توجه در نگهداری از باغچه


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۴ تیر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

نکات قابل توجه در نگهداری از باغچه:

 

نگهداری از باغچه سرگرمی  بسیار خوب و لذت بخشی است. این کار باعث می شود شما به بیرون از اتاق خود بروید و کالری بسوزانید. اگر به دنبال رشد و پرورش محصولات خوشمزه و گلهای زیبا هستید، قبل از آن باید در مورد مراقبت از باغچه خود نکات لازم را بدانید. در زیر به این نکات اساسی اشاره شده است.

 

Top 14 Mistakes Only New Gardeners Makes When They Start

 

یک لایه مالچ اضافه کنید:

ریختن لایه ای از مالچ به عمق 1 تا 2 سانتیمتر در خاک یکی از بهترین راه ها برای ساختن یک باغچه حاصلخیز است. مالچ به دو دسته ارگانیک و غیر ارگانیک تقسیم می شود. مالچ های ساخته شده از موادی مانند پوسته های کاکائو یا کمپوست به بهبود وضعیت خاک بهتر کمک می کنند. از دیگر مزایای مالچ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • جلوگیری از رشد بیشتر علفهای هرز

  • حفظ رطوبت خاک

  • بهبود و ارتقاء ساختار خاک

  • کاهش میزان آبیاری

  • رشد بهتر و سریعتر گیاهان
     

از رشد علف های هرز جلوگیری کنید:

از بزرگ شدن علفهای هرز جلوگیری کنید. هرچه علفهای هرز کوچکتر باشند، کشیدن آنها راحت تر است. علف های هرز از مواد آلی خاک مانند نیتروژن تغذیه می کنند. از بین بردن علف های هرز از مهمترین نکات برای حفظ و مراقبت از باغچه است، زیرا مانع از بین رفتن مواد مغذی خاک می شود.
 

از مواد ارگانیک استفاده کنید:

برای کوددهی، کنترل آفات و حتی نوع بذر، انتخاب های ارگانیک انجام دهید. گیاهانی که به سختی  بارور می شوند یا باید برای شکوفایی آنها از مواد شیمیایی استفاده کرد. می توانند ضعیف و مستعد بیماری شوند و این بیماری را به خاک نیز انتقال دهند. این امر در مورد آفت کش های شیمیایی نیز صدق می کند. بنابراین هنگام مراقبت از باغچه خود به مواد و گیاهان ارگانیک فکر کنید.
 

آبرسانی درست و به موقع انجام دهید:

بسیاری از مردم درباره تفاوت بین خاک خشک و خاک مرطوب آگاهی ندارند. گاهی نیز پیش بینی در مورد میزان آبرسانی به خاک سخت است. اما هر وقت گیاهی جدیدی کاشتید، فوراً به آن آب دهید. حدود 30 آبرسانی به خاک کافی است. در تابستان، به دلیل گرما  و خشکی هوا خاک زود سفت می شود. بنابراین در ساعات پایانی روز همیشه  خاک را مرطوب نگه دارید. هنگام کاشت انواع گیاهان و درخت ها در مورد میزان آب مورد نیاز آنها اطلاعات لازم را کسب کنید.
 

اصلاح و هرس را به موقع انجام دهید:

برش و هرس گیاهان باعث افزایش گردش هوا و رشد بهتر گیاه می شود. هنگام مراقبت از باغچه خود باید به این نکته بسیار توجه کنید، زیرا هرس به موقع گیاهان، از ریختن برگهای زرد و آفات به داخل آن جلوگیری کرده، به جوانسازی گیاه کمک می کند و ظاهر باغچه شما را زیبا نگه می دارد.

مراقبت و نگهداری باغچه از سرگرمی های بسیار خوب و لذت بخشی است. این کار باعث می شود شما به بیرون از اتاق خود بروید و کالری بسوزانید. اگر به دنبال رشد و پرورش محصولات خوشمزه و گلهای زیبا هستید، قبل از آن باید از نکات لازم در مورد  نگهداری و مراقبت از باغچه مانند اضافه کردن مالچ، هرس گیاهان و آبرسانی صحیح آگاهی داشته باشید.

  www.finegardening.com 

چنانچه به یک متخصص باغبانی و یا فضای سبز نیاز دارید ! ما به شما کمک خواهیم کرد .. !ثبت سفارش خدمات باغبانی در شهر رشت


پیوست ها (0)