چه نکاتی را در شستشو مبل خانگی باید رعایت کنیم؟

چه نکاتی را در شستشو مبل خانگی باید رعایت کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

چه نکاتی را در شستشو مبل خانگی باید رعایت کنیم؟

 

کثیف شدن مبلمان سبب نامرتب دیده شدن خانه می شود. شستن و تمیز کردن مبلمان یکی از کارهایی است که دوبار در سال انجام باید انجام شود. تمیز کردن مبلمان دشوار است. بعضی افراد شستن مبلمان را به افراد متخصص این کار می سپارند. شستن مبل در خانه باعث صرفه جویی در هزینه ها  می شود. شست و شوی مبل نکاتی دارد که اگر رعایت نشود باعث آسیب به مبل می شود.
 

سریع لکه را بشویید:

به محض بروز لک، سریع آن را تمیز کنید. اگر حتی به مدت چند دقیقه آن لک بماند ممکن است پاک کردن آن دشوار شود. در هنگام شست و شوی مبل باید دقت شود که چوب مبل خیس نشود؛ چون باعث ترک خوردن آن می شود.
 

توصیه تولید کننده را بررسی کنید:

قبل از استفاده از هرگونه مواد شیمیایی دستور تولید کننده مبل را بخوانید. اگر از ماده شیمیایی مناسب استفاده نشود ممکن است باعث آسیب به مبلمان شود. قبل از استفاده از هرگونه ماده شیمیایی به دستورعمل توجه کنید، اگر مانعی نداشت، ناحیه ی کوچکی را تست کرده و اگر تغییر رنگ نداد، می توانید استفاده کنید. 

کد تمیز کننده مبل پارچه ای بررسی شود:

دانستن کد تمیز کننده پارچه کمک می کند تا مبل شما خراب نشود؛ زیرا استفاده ازمحصولات اشتباه باعث آسیب به پارچه مبل می شود. کد های تمیز کننده برای تعیین ایمن ترین روش تمیز کردن پارچه می باشد.

کد WS: پارچه WS را می توان با شوینده های ملایم شست.
کدS : پارچه S باید از شوینده ای که به آب احتیاج ندارد استفاده شود.
کد X: شست و شوی این نوع پارچه با آب ممنوع است.
کد W: پارچه هایی که دارای کد W هستند، باید فقط با آب تمیز شوند.

 

استفاده از برس خشک:

برای پاک کردن لکه ها و گرد و غبار سطح مبل از یک برس سفت استفاده کنید.
 

شست و شو با جوش شیرین:

جوش شیرین فقط برای آشپزی نیست؛ بلکه یک ماده تمیز کننده فوق العاده است. جوش شیرین باعث از بین بردن بو و لکه ها می شود. کافی است جوش شیرین و آب را ترکیب کرده و به مدت 15_20 دقیقه روی لکه بگذارید. هنگامی که جوش شیرین لکه را جذب کرد، آن را تمیز کنید. قبل از این که همه قسمت ها را جوش شیرین بزنید، توصیه می شود ابتدا این روش را روی قسمتی که دیده نمی شود، تست کنید.


 

 

livingspaces.com
 

 
آیا مبل خونه تون نیاز به شستشو داره ؟ ما بهترین متخصص رو به شما معرفی می کنیم !
ثبت سفارش خدمات شستشوی مبل در شهر رشت
 

پیوست ها (0)