چگونه خانه خود را با گیاهان دارویی بسیار قوی ضدعفونی کنیم؟

چگونه خانه خود را با گیاهان دارویی بسیار قوی ضدعفونی کنیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۳

چگونه خانه خود را با گیاهان دارویی بسیار قوی ضدعفونی کنیم؟

 

با شیوع ویروس کرونا یکی از اقدامات لازم برای کاهش خطر این بیماری ضدعفونی کردن خانه و محیط کار است. ویروس کرونا به مدت 9 روز روی سطوح مختلف باقی می ماند. برخی گیاهان خاصیت ضدعفونی کنندگی دارند. استفاده از بخور و دود کردن برخی گیاهان به پاکسازی فضای منزل کمک خواهد کرد. از گیاهان دارویی که خاصیت ضدعفونی دارند میتوان به اسپند، اکالیپتوس، مریم گلی وگل داوودی اشاره کرد.
 

اسپند:

اسپند یا همان اسفند یکی از گیاهان آنتی باکتریال است.این گیاه تصفیه کننده هوا است.اسپند با خاصیت ضدعفونی خود به از بین بردن ویروس کمک خواهد کرد. متخصصان طب سنتی دود کردن اسپند را یکی از راه های ضدعفونی خانه می دانند. از اسپند بیشتر برای خوشبو کردن هوا و ضدعفونی کردن محیط استفاده می شود و شکل خوراکی آن کمتر مصرف می شود. البته نباید در استنشاق آن زیاده روی شود چون برای همه افراد مناسب نیست و می تواند به مخاط دستگاه تنفسی آسیب وارد کند. دود کردن اسپند تسکین دهنده اعصاب و آرامش بخش است.
 

اکالیپتوس:

اکالیپتوس گیاه همیشه سبز است. هزاران سال است که مردم سراسر جهان از اکالیپتوس برای درمان بیماری ها استفاده می کنند. اکالیپتوس خاصیت ضدمیکروبی دارد. این گیاه برای درمان سرماخوردگی مفید است و به کاهش علائم کمک می کند. اکالیپتوس ضدعفونی کننده محیط است. برای این منظور مقداری برگ اکالیپتوس را در آب جوشانده تا بخار آن فضا را ضدعفونی کند.
 

مریم گلی:

مریم گلی یکی از پرخاصیت ترین گیاهان دارویی است. سوزاندن این گیاه سبب از بین رفتن میکروب و ویروس ها می شود و میتوان از یک هوای سالم لذت برد.تحقیقات  نشان داده مریم گلی 90% میکروب های فضای خانه را از بین می برد. یک ساعت سوزاندن مریم گلی کافی است و باعث تمیز شدن هوای خانه می شود.

 

گل داوودی:

گل داوودی کاربردهای مختلفی دارد. مردم چین از زمان های قدیم بر این باور بودند که این گیاه ضدعفونی کننده است و خواص بسیاری دارد. این گل فضا را از بنزن، فرمالدهید و امونیاک پاک می کند.
 

آویشن:

آویشن دارای ترکیبات معطری است که باعث دفع برخی ویروس ها و باکتری ها می شود. آویشن یکی از ترکیبات دارویی قدیمی است که سبب درمان سرماخوردگی می شود. بخور آویشن برای ضدعفونی کردن خانه عالی است و به تمیز کردن هوای خانه کمک می کند. همچنین این گیاه ضد سردرد، ضدسرفه و خلط است.
 

کندر:

دود کردن کندر سبب تقویت حافظه، ضد آلزایمر و نشاط آور است. سوزاندن کندر میتواند در ضدعفونی کردن خانه موثر باشد.
 

بابونه:

بابونه یکی از گیاهان موثر در ضدعفونی کردن محیط است بابونه علاوه بر خاصیت ضدعفونی کنندگی محیط، ضد اضطراب، استرس و بی خوابی می باشد

Namnak.com

 

ما بهترین متخصص برای ضدعفونی منازل و محل کار را به شما معرفی می کنیم !
ثبت سفارش خدمات ضدعفونی در شهر رشت


پیوست ها (0)