چگونه خانه ای تمیز و مرتب داشته باشیم؟

چگونه خانه ای تمیز و مرتب داشته باشیم؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

چگونه خانه ای تمیز و مرتب داشته باشیم؟
 

آرزوی هر خانمی است که یک خانه تمیز و مرتب داشته باشد.افراد ساعاتی از روز را برای تمیز کردن خانه می گذارنند.نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند خانه ای تمیز و زیبا داشته باشید.رعایت تمیز نگه داشتن روزانه خانه میتواند مشکل باشد.برای زیبا و تمیز ماندن خانه باید عاداتی داشته باشید.در اینجا میخواهیم چند مورد از عاداتی را بیان کنیم که تا با پیروی از آنان خانه ای تمیز و مرتب داشته باشیم.
 

مرتب کردن رختخواب:

بعضی افراد فکر میکنند مرتب کردن رختخواب وقت زیادی را از آنان میگیرد.با مرتب کردن رختخواب میتوانید ببینید چه تغییری در اتاق خواب ایجاد می شود.با مرتب کردن رختخواب میتوانید روز خود را عالی شروع کنید.برای آسان کردن این کار از یک ملافه ساده استفاده کنید که مرتب کردن آن آسان تر است.
 

هرروز لباس ها را بشورید:

روزانه یک بار لباس های خود را بشورید.البته بستگی دارد که چقدر از لباس ها استفاده کنید.سعی کنید اول صبح از لباسشویی استفاده کنید.اگر صبح ها سرکار هستید بعد از آمدن به خانه حتما لباس ها را بشورید.
 

با 80 درصد تمیز شدن خانه خوشحال باشید:

قانون 80/20 این است از 80 درصد تمیزکاری خوشحال باشید.آن 20 درصد جزئیاتی مانند تمیزی کف یا گرد و غبار جاهایی است که دیده نمی شودو احتمالا کسی هم متوجه آن نخواهد شد.البته این بدین معنی نیست که این مکان ها نیازی به تمیز کردن ندارند.بلکه به جای اینکه ان ها را در برنامه هفتگی نظافت بگنجانید بهتر است جز برنامه ماهانه نظافت باشد.

  

اولویت بندی کنید:

لیستی از کارهایی را که میخواهید انجام دهید تهیه کنید و سپس آن ها را اولویت بندی کنید.2 یا 3 مورد برتر را واقع بینانه بنویسید.همیشه از نوشتن لیست متنفر بودم ولی متوجه شدم واقعا به من کمک می کند تا تمرکز بیشتری روی کارهایم داشته باشم.
 

تمیز کردن 15دقیقه ای در شب را جز روتین کارهای خود قرار دهید:

15 دقیقه از زمان خود را صرف تمیز کردن خانه بکنید.سعی کنید این 15 دقیقه را صرف 2.3 مورد اول برنامه نظافت خود کنید.میتوانید از بچه ها نیز کمک بگیرید که اتاق خود را تمیز کنند.
 

بعد از هر بار استفاده از حمام آن را تمیز کنید:

برای آسان شدن تمیز کردن حمام بهتر است بعد از استفاده از حمام با یک اسپری تمیز کننده مخصوص حمام آینه،روشویی و دیوارها را تمیز کنید.میتوانید از ترکیب آب و سرکه برای این منظور استفاده کنید.
 

در حین کارهای دیگر تمیز کاری کنید:

این کار باعث صرفه جویی در زمان می شود مثلا هنگام فیلم دیدن میزهارا دستمال بکشید.
 

www.cleanandscentsible.com


 

آیا به نظافت منزل نیاز دارید؟
ثبت سفارش خدمات خانه داری در شهر رشت

  


پیوست ها (0)