مشکلات متعارف کولر های گازی چیست؟

مشکلات متعارف کولر های گازی چیست؟


user

تیم تحریریه سرویس نما

۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

مشکلات متعارف کولر های گازی چیست؟
​​​​​​

کولر گازی یکی از محصولات تهویه هوا است.خرید کولر گازی شما را از گرمای طاقت فرسای تابستان نجات می دهد. کولر های گازی انواع مختلفی دارند. کولر های گازی از جمله کولر اسپیلت مانند هر وسیله برقی به سرویس و نگه داری احتیاج دارند.نکته ای که باید به آن توجه کرد  این است که نصب کولر بسیار مهم است.نصب اشتباه کولر گازی سبب خرابی دستگاه می شود. در این مقاله به چند مشکل کولر های گازی می پردازیم.

نشتی کولر گازی:

به طور معمول بعد از 4 سال میزان گاز کم می شود ولی اگر کم تر از این زمان دچار نشتی شده باشد نیاز به بررسی دارد.
نشتی گاز کولر می تواند به علت موارد زیر باشد:
1_لوله و کویل های کندانسور دچار خوردگی شده اند.
2_لرزش و ارتعاش لوله ها
3_تعمیر کاران غیر متخصص ممکن است به لوله ها و کویل ها آسیب زده باشند.

از جمله علائم نشتی گاز میتوان به کاهش خنک کنندگی، برفک زدن پنل کولر، برفک زدن لوله کولر و بوی نامطبوع اشاره کرد. محل نشتی با تغییر رنگ و شکل خود را نشان می دهد. هر 6 ماه لازم است سرویس کولر گازی انجام شود. هنگام سرویس کولر گازی حتما باید میزان نشتی بررسی شود. اگر مشکل نشتی برطرف نشود سبب افزایش مصرف برق، اختلال عملکرد کولر و مسمومیت می شود. کولر های گازی از گازی به نام فریون استفاده می کنند. فریون هنگام سرد شدن تبدیل به مایع می شود وتولید باد خنک می کند. گاز فریون برای سلامتی ضرر دارد و باعث سرگیجه، خفگی، سردرد و بی هوشی می شود.

 

خاموش شدن ناگهانی کولر:

عمق فاجعه در روز های گرم تابستان این است که کولر خاموش شود. دلایل خاموش شدن ناگهانی کولر:
1_کثیف بودن فیلتر
2_خرابی یا دمای بالای ترموستات
سرویس به موقع از بروز مشکلاتی مانند خاموش شدن ناگهانی کولر و از کار افتادن کولر شما جلوگیری میکند.

برفک زدن کولر:

از علل برفک زدن کولر می توان به مداوم کار کردن کمپرسور، مسدود شدن مسیر لوله ها، نشتی در لوله اشاره کرد. در صورت مشاهده برفک اگر مشکل در نشتی لوله باشد نیاز به شارژ کردن گاز است.

صدا دادن کولر گازی:

مشکل صدا دادن کولر گازی می تواند از واحد داخلی یا خارجی باشد.مشکلات واحد داخلی: 1.تراز نبودن کندانسور 2.وجود جسم خارجی درون کندانسور 3. شل شدن پیچ و مهره های کندانسور 4.خرابی پرده های فن 5.عمر زیاد کمپرسور 6.خرابی موتور فن است.مشکلات واحد خارجی: 1.درست قرار نگرفتن قاب کولر 2.موتور فن بلوور است.رفع صدا بستگی به علت آن دارد. برای بررسی صحیح مشکل صدا توصیه می شود سرویس کولر گازی انجام شود.

Zarin_service.com
 

اگر نیاز به نصب و یا سرویس کولر گازی دارید ! به راحتی می توانید یک متخصص ماهر با قیمت مناسب را پیدا کنید..! ما به شما کمک می کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید !
ثبت سفارش خدمات کولر در شهر رشت

 

 


پیوست ها (0)